Spływ kajakowy

Sochocin-Sobieski

 

Hotel Atena zaprasza do organizacji spływów kajakowych. Proponujemy kilkugodzinną trasę, podczas której możemy podziwiać przepiękne widoki. Ten odcinek rzeki Wkry niemal zupełnie pozbawiony jest większych przeszkód, dużych bystrzy  i ostrzejszych zakrętów. Jedyna przeszkoda jaka nas czeka to mała przenoska na elektrowni w Bolęcinie. Dookoła znajdują się pola, łąki i sporadycznie lasy. Jest to wspaniała rozrywka zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Sprawdza się również jako wyjazd integracyjny - firmowy, czy jako spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi. Przewidywany czas trwania trasy to ok 4h, zależnie od możliwości i sprawności kajakarzy. Trasa liczy około 10,5km, skąd zostaniecie Państwo przewiezieni do Jońca na ognisko lub bezpośrednio do początku trasy - czyli do Sochocina. Podróż kajakiem można wydłużyć o ok. 2-3h i dopłynąć aż do Jońca, co da nam łącznie 17,5km krajobrazowej trasy, skąd również zostaną Państwo przewiezieni do Sochocina.

 

 

Spływ zaczyna się 25 km od Ciechanowa w Sochocinie.

 

POCZĄTEK TRASY:

0 km Sochocin, wodowanie kajaków
Spływ rozpoczynamy za spiętrzeniem po dawnym młynie – za płytami.

0,2 km Sochocin, most drogowy
Po 200 metrach przepływamy pod mostem na drodze krajowej nr 50 Płońsk-Ciechanów i ze względu na kamienie i kołki występujące na środku rzeki kierujemy się do prawego przęsła. Za mostem rzeka szeroko rozlewa się, a nurt zwalnia. Dalej płyniemy wśród pól, łąk i lasów relaksując się i podziwiając otaczającą nas przyrodę.

4,7 km Kuchary Żydowskie
Pierwsze zabudowania na lewym brzegu po blisko godzinnym wiosłowaniu to Kuchary Żydowskie. Tuż za wsią z prawej strony mijamy starorzecze.

6,0 km ujście Płonki
Z prawej ujście rzeki Płonki, jednej z niewielu prawych dopływów Wkry. Płonka wypływa w okolicach miejscowości Staroźreby i przepływa przez Dzierzążnię i Płońsk.

6,5 km Bolęcin, elektrownia wodna
Dopływamy do działającej elektrowni wodnej w Bolęcinie, gdzie czeka nas mała przenośka. Przed samą zaporą kierujemy się na lewą stronę i tam przenosimy kajaki na drugą stronę. Za spiętrzeniem szerokie rozlewisko, a 200 metrów dalej most na drodze wojewódzkiej nr 619 Płońsk-Nasielsk. Wkra dalej płynie wśród łąk i lasów. Co jakiś czas pojawiają się zarośnięte skarpy. Trasa łatwa i bez przeszkód.

10,5 km Sobieski, most drogowy
Most na lokalnej drodze do Królewa. Przed mostem wyraźne zwężenie i lekkie przyspieszenie nurtu. Następnie kamienie po dawnym spiętrzeniu. Przed samym mostem łączka – dobre miejsce na odpoczynek lub zakończnie trasy.

KONIEC TRASY

lub

 

TRASA WYDŁUŻONA

12,3 km Szumlin
Zabudowania z prawej strony należą do wsi Szumlin, typowo letniskowej miejscowości z dużą ilością domków letniskowych. Na brzegu rzeki w ciepłe dni można spotkać tłumy odpoczywających i kąpiących się w czystej rzece

15,6 km Joniec, młyn
Na prawym brzegu mijamy nieużywany, stary, drewniany młyn. Rozmyte spiętrzenie oraz wyraźne przyspieszenie nurtu. Ze względu na kołki i kamienie należy płynąć środkiem. Odcinek przed Jońcem należy do jednych z najbardziej ciekawych na tej trasie spływu.

17,5 km Joniec, koniec trasy
Dopływamy do końca naszej przygody. Dopływany do prawego brzegu rzeki i tam wyciągamy kajaki. Na miejscu znajduje się bar, w którym możemy zjeść coś ciepłego, skorzystać z toalet, wejść do wody. Możemy również zostać na brzegu i jeszcze parę godzin poleżakować, poopalać się, a bardziej aktywni mają boisko do siatkówki.

KONIEC TRASY

 

Oferta przeznaczona dla naszych gości hotelowych.

 

Spływy organizujemy od 6 osób, w kajakach dwu lub jednoosobowych. Oferujemy transport z hotelu do Sochocina z i powrotem.

Dodatkowo w Jońcu możemy zaproponować grilla z pieczoną kiełbaską, kaszanką, grochówką dodatkowo pieczywko, ketchup, musztarda, napoje ok 0,5l/ na osobę, smalec, ogórki kiszone i ewentualnie beczka piwa.

 

Cena: od 40zł/osoba

Każdą ofertę przygotowujemy indywidualnie

 

Wszystkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 502 408 010 lub mailowo: recepcja@hotelatena.pl

Rezerwacja